Дискографія

Alyosha – Горда. Відео
ALYOSHA – Пречистая Діва. Lyric відео
Alyosha – Dama. Відео
Виконавець: Alyosha
Жанр: Поп
Alyosha - Друзі музики
Alyosha - Текіла. Lyric відео
Alyosha - На фоні Париж. Відео
Alyosha – На фоні Париж
Alyosha – Калина
Alyosha – Калина
Виконавець: Alyosha
Жанр: Поп
Alyosha - Друзі музики
Alyosha - Текіла. Lyric відео
Alyosha – На фоні Париж
Alyosha – Калина
Виконавець: Alyosha
Жанр: Поп
Alyosha – Горда. Відео
ALYOSHA – Пречистая Діва. Lyric відео
Alyosha – Dama. Відео
Виконавець: Alyosha
Жанр: Поп
Alyosha - На фоні Париж. Відео
Alyosha – Калина

Інформація відсутня.

Інформація

Олена Олександрівна Кучер-Тополя, відоміша під псевдонімом Альоша та Alyosha (нар. 14 травня 1986, Запоріжжя) — українська співачка, композитор та автор пісень. Представниця України на пісенному конкурсі Євробачення, який проводили навесні 2010 року в місті Осло (Норвегія), де вона посіла десяте місце. Дружина фронтмена гурту «Антитіла» Тараса Тополі.

Ранні роки

Народилася 14 травня 1986 року у Запоріжжі у родині міліціонера, працівника ДАІ Олександра Миколайовича Кучера та Людмили Федорівни Кучер, робочої на авіазаводі, в Олени є два брата, один з них Руслан Кучер. Батько Олени рибалка та тому в дитинстві вона продавала рибу.[4] Брати Олени займалися карате та кунг-фу, вона їм допомагала тренуватися, вони ж брали її в свою компанію та називали її Льошка, частіше просто Льо. У шкільні роки вона співала у хорі та займалася у музичній студії популярної музики «Юність». Закінчила факультет естрадного вокалу у Київському національному університеті культури і мистецтв.

2006—2010: «Євробачення»

Після перемоги в національному відборі до конкурсу Євробачення 2010 з’явились звинувачення в тому, що пісня «To be free», авторкою музики до якої є сама співачка, є подібною до пісні «Knock Me Out» у виконанні Лінди Перрі. Крім того, пісня була розміщена в мережі інтернет на сайті MySpace до 1 жовтня 2009 року, чим порушує правила конкурсу. Президент національної телекомпанії України Єгор Бенкендорф заявив, що співачка не буде дискваліфікована. Після детального аналізу пісні «To be free» юристи та журі дійшли висновку, що пісня не відповідає вимогам EBU через те, що була розміщена для комерційного продажу на сайтах Амазон та MySpace з порушенням термінів. Після перемовин з виконавчим директором конкурсу «Євробачення» Сванте Стокселіусом, Національна телекомпанія України запропонувало співачці Альоші змінити пісню.

20 березня 2010 року Альоша перемогла у Національному відборі на конкурс «Євробачення 2010» з пісню «To be free», але після звинувачення у плагіаті та порушення вимогам Європейської мовної спілки їй було запропоновано змінити пісню. 25 березня вона презентувала нову композицію, «Sweet People», з якою поїхала на «Євробачення» в Осло.

27 травня співачка пройшла до фіналу «Євробачення» з другого півфіналу. У фіналі зайняла десяте місце. Того ж року Альошею було випущено англомовний альбом «A World Outside Your Door», до якого увійшло десять треків.

2011—2016

2011 року Альоша здобула звання «Співачка року» у рейтингу народних уподобань «Фаворити Успіху» в Україні.

Співачка має унікальний голос діапазоном чотири октави. Вона є авторкою багатьох власних пісень, а також пісень Наталі Могилевської, дуету Олексія Потапенка та Анастасії Каменських.

У 2015 році Альоша випустила альбом «Точка на карте», який складається з двох частин. У 2016 році записала пісню «Поруч». Співачка зауважила, що слова пісні в неї просто виникли у голові, після того, як їй приснився Кузьма Скрябін. Олена завважила, що у пісні використала не властивий собі стиль, але передала глибокий зміст словами, якими зазвичай користувався Андрій Кузьменко.

2017—2018

Виступ у Києві, 2017
31 травня 2017 року вийшов кліп Альоші на пісню «Калина», музику та слова до якої написала сама співачка. Відео одразу ж стало дуже популярним в YouTube та за рік зібрало близько 7 мільйонів переглядів, що впродовж довгого часу дозволило йому стати одним із 50 найбільш популярних українських музичних відео.

У грудні 2017 року відбулася премія M1 Music Awards: ІІІ елемент, де Альоша виступала зі своєю піснею «Калина». Саме ця композицієя була представлена в трьох номінаціях: Cпільний проект М1 і KissFM «Dance Parade», Найкращий виступ на церемонії та Червона рута (перемогла).

19 травня 2018 у Палаці «Україна» в Києві відбулася премія Золота Жар-птиця, де Альоша була номінована в 5 категоріях: «Співачка року», «Хіт року» (перемогла), «Кліп року», «Народний хіт», «Dance-хіт» за пісню «Калина». При цьому під час концерту вона заспівала свою нову пісню «Текіла». Кліп на цю композицію з’явився в YouTube 24 травня 2018 року. За півроку він зібрав більше мільйону переглядів.

В грудні стало відомим що Альоша припинила співпрацю з продюсером Вадимом Лисицею, після п’ятнадцяти років творчої праці. А вже на червоному хіднику церемонії нагородження премії M1 Music Awards. 4 сезони вона з’явилася з новою музичною командою на чолі з продюсером Євгеном Антипенком.