Не Мовчи — одна з тих небагатьох пісень, які стали популярним самі по собі. Їх розучували на гітарі, шукали записи в ютубі, ходили на концерти проектів Чемерова, щоб її послухати.

Можна сказати, що цей трек звучить не сучасно і знаходиться поза музичного контексту, але в цьому випадку це не важливо. Не мовчи — трек, якому вже давно нічого не треба доводити. Його і так любить і знай напам’ять дуже багато людей.

До слова, У 2015-му The Gitas зібрав у Лос-Анджелесі Саша Чемеров – колишній лідер чернігівського гурту «Димна Суміш», який за кілька років до того емігрував до США. З того часу склад The Gitas змінювався неодноразово, а нині до команди крім самого Чемерова входять ще 4 учасники з двома барабанниками виключно. У перший рік існування гурт випустив міні-альбом «Garland», а в 2017-му представив повноцінний студійник під назвою «Beverly Kills». Ну а пісня «Не мовчи» — найновіший трек The Gitas, який музиканти виклали в інтернет до 8 березня. У цієї композиції довга і непроста історія. Довгий час її виконувала на концертах «Димна Суміш» — попередня формація Чемерова, що стала справжнім культом серед прихильників українського гаражного року. У 2016-му вона оголосила про реюніон, тож і пісня «Не мовчи», судячи з усього, повинна була увійти до репертуару оновленої «Суміші». Однак на початку цього року через внутрішній конфлікт гурт розпався вдруге, тому композиція стала першою україномовною в репертуарі саме The Gitas.

Залишити відгук